МАШИНА ЧАСУ. Радіо «Афродита»
2012/02/22
Правда про 23 лютого: більшовики капітулювали перед кайзером і встановили свято
2012/02/23

КАРТА УНР 1918-го року.


Документ: 100 років тому не тільки Крим, але і частина Росії була українською територією. Знайдена у Львові карта Україна, видрукувана в 1918 році на замовлення уряду Скоропадського, свідчить про те, що кримський півострів вже тоді належав Україні. Крім того, до складу української держави входили частина територій Нинішньої Білорусі, Росії і Придністров’я.
«Без сумніву, до складу України тоді входив Крим. Ця карта призначена для того, щоб сучасники, на підставі документа, а це є карта-документ, яка видана у Відні відомою фірмою, могли побачити якою була Україна в 1918 році, як ці кордони змінилися », – розповів голова благодійного фонду« Україно- Русь »Ростислав Новоженець.

Історик Іван Сварник вважає цю карту «сенсаційним оригінальним документом”, тому що це перша карта України як держави, на ній вперше були нанесені державні кордони.
Карти України 1918 року цілеспрямовано нищили у радянський час і за її зберігання можна було отримати до 10 років ув’язнення. Львів’янин Михайло Гаврилів придбав карту випадково на базарі в Івано-Франківську в середині 80-х минулого століття.

Поділитися в соціальних мережах

Share to Facebook
Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to Yandex

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *