10 тез про шовінізм

1. Сучасна демокосмополічтина тусовка під терміном «шовінізм» може мати на увазі великий спектр явищ, в тому числі і визвольний націоналізм, в якому шовінізму немає місця.

2. Сам термін «шовінізм» походить від прізвища солдата наполеонівської Франції Ніколя Шовена, який «прославився» немотивованою ненавистю у відношенні до арабського населення під час окупації Єгипту (1799-1801 роки).

3. Націоналісти, навіть імперіалісти та ксенофоби, які видають себе за націоналістів, найчастіше цей термін не вживають, через надто погану оцінку цього явища у суспільстві.

4.Шовінізм – це, фактично, імперіалістична ксенофобія, явище, коли представники одного етносу ненавидять і намагаються знищити представників іншого етносу.

5. Ми говоримо про шовінізм з точки зору визвольного націоналізму. Ми не виступаємо за імміграцію з країн Африки та Азії, яка спричинена капіталізмом та глобалізацією, проте ми і не виступаємо проти негрів, які живуть в Африці.

6. З шовінізмом боролися воїни УПА. Існує міф, нібито вояки УПА мали якусь патологічну ненависть до росіян, що апріорі не вірно. Осип Дяків («Горновий»), один з ідеологів Української Повстанської Армії, у 1949–му році написав відому працю «Наше ставлення до російського народу», в якій засудив шовінізм росіян по відношенню до українців і навпаки – українців до росіян. Також він зазначив, що вояки УПА добре ставляться до всіх етносів, які воюють разом з українцями за національне і соціальне визволення з-під ярма окупантів.

7. Шовінізм тісно пов`язаний з космополітизмом: це дві грані однієї проблеми. З одного боку, урядам усіх країн вигідно «шукати винних» у соціально-економічних проблемах, національних. Так, багато російських «націоналістів» звинувачують українців (переважно в Інтернеті) у «крадіжці газу», «прихватизації Криму» і подібних речах, а левова доля українських «націоналістів» воює з «москалями» та «московською окупацією».

8. Варто зазначити, що і українці, і росіяни в Україні сьогодні займають однакове становище, «мовні закони» на підтримку російської мови, окрім партії влади нікому не потрібні – ані росіянам в Україні, ані українцям.

9. Шовіністи постійно сварять між собою соціально- і національно-визвольні рухи різних народів між собою, за що мають каратись чи перевиховуватись.

10. Шовінізм – поняття етнічне, імперіалізм – державне та історичне. Іноді імперіалісти можуть і не бути шовіністами, як, наприклад, це відбувається на території РФ, в Чечні та Дагестані. Путінська адміністрація сама знайшла собі холуїв серед чеченців, а етнічно їх, по суті, не винищувала.

Тільки разом, під прапором визвольного, незагарбницького націоналізму можна побороти світову систему гноблення!

Хай живе спільність і дружба націоналістів всіх націй!

Автономний Опір

Джерело: Орієнтири

 

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста