15 правил для українців, насильно мобілізованих до німецької армії

Пам’ятка складена ОУН із 15 правил, яких повинні дотримуватися українці, насильно мобілізовані до німецької армії

ЩО ПОВИНЕН ЗНАТИ УКРАЇНЕЦЬ В НІМЕЦЬКІЙ АРМІЇ

Сучасна імперіалістична війна вступила у критична фазу . Наші дотеперішні гнобителі надломили свої сили , наближаються до неминучого упадку. Недалеко вже час коли коли український народ завершить свої змагання і побудує свою Самостійну Державу.

Розтративши свої власні сили , німецькі окупанти силою і терором заставляють тисячі українців іти у німецьку армію.

Без резерв , виснажені , розбиті і зломані невдачами німці хочуть нашою кров`ю рятувати своє безнадійне положення , заставляють нас гинути за свої імперіалістичні інтереси.

Щож , отже , повинен знати кожен силою змобілізований українець у німецькій армії , про що не повинен він ніколи забувати :

1. Не забувай , що німецька армія – це ворог політичних і державних стремлінь українського народу.

Тому свій примусовий побут у німецькій армії використай для того , щоб навчитися військової справи і приготуйся до служби своєму власному народу в лавах Української армії.

2. Знай , що німецька армія сьогодні б’ється за те , щоб німецькі імперіалісти на чолі з Гітлером могли поневолювати , грабити і винищувати всі європейські народи.
Тому її цілі для тебе чужі і ворожі.

3. Будь свідомим того , що подібно ,як ми , кожен народ хоче жити вільним життям у власній самостійній державі і боротися за свою волю.
Тому не дай себе вжити для поборювання повстанчих відділів поневолених народів.

4. Коли кинуть тебе німці до боротьби з національними повстанчими відділами , ти не бийся з ними , покидай лави німецької армії і переходь на сторону повстанців. Розказуй їм про боротьбу українського народу за свою самостійну державу.

Борись разом з ними за їх волю. Коли кров там проллєш , чи наложиш головою , то за святе діло визволення поневолених народів.

5. Коли попадеш в англо-американський полон , то розказуй їм , що тебе мобілізували силою. Розкажи про знущання німецьких окупантів над українським народом , та про героїчну боротьбу українського народу за державну самостійність.

6. Коли б оо англо-американській сторні хотіли тебе включити в польський легіон або віддати більшовикам , протестуй проти цього . Шукай зв’язку з українськими організаціями і товариствами . які хочуть , так як і ти , Самостійної України.

7. Коли німці кинуть тебе на більшовицький фронт , не забувай , що проти тебе в окопах можуть стояти твої рідні брати-українці , або сини інших поневолених Москвою народів , так само змобілізовані в Червону армію , як ти в німецьку.

Старайся пізнати їх і порозумітися з ними , що б ви не вбивали себе взаїмно за чужі інтереси большевиків або німців.

8. Коли б тебе мали перекинути на чужину , далеко від батьківщини , бери найбільше зброї і амуніції і переходь до українських повстанчих відділів , щоби боротися за визволення українського народу. Перекажи твоєму братові червоноармійцю-українцю щоб робив те саме .

9. Більшовикам в руки не попадай , бо знай , що в них не знайдеш ні пощади ні спасіння .

Після упадку Німеччини більшовики будуть одиноким ворогом українського народу і з ними прийдеться на м вести важкий бій.

10. У відношенні до чужинців поступай так як личить членові українськог лицарського народу. Будь до них чемний і ввічливий , шануй їхню культуру і політичні почування. Будь гордий за твою національну приналежність.

11. Поширюй наші політичні ідеї , думки і гасла. Роз`яснюй потребу спільного фронту всіх поневолених народів в боротьбі проти імперіалістів. Поборюй ворожу пропаганду імперіалістів . зокрема більшовиків , які тепер намагаються поневолити народи середньої Європи.

12. Коли біля тебе є українці , то впливай на них , щоб думали так ,як ти , щоб всі ви створили одну спільну групу , свідому свого важкого положення і важливих завдань.

13. Не піднімай ніколи партійних дискусій , сварок , намагайся приєднати до одного гуртка всіх українців , засліплених партійною вузькістю і нетерпеливістю

14. Живи дружньо і по-приятельському і помагай кожному українцеві без уваги на його освіту , професію , релігійні переконання , мову чи місце народження . Будь готовий кожночасно віддати все – навіть своє життя .

15. Будь постійно діяльний але обережний . Бережись зрадників ворожих агентів і провокаторів.

Завжди і всюди пам’ятай , що твоє життя належить Україні. На рідних землях залишилося тисячі борців , що в найтяжчих умовах ведуть боротьбу за волю народу.

Вони обороняють твоїх рідних , близьких і знайомих перед ворожих терором , насильством і знущанням. Прислухайся постійно до голосу що йде з України.

А коли прийде вирішальна хвилина і народ покличе тебе до дій – не барись ! Одинцем чи гуртами продирайтеся крізь ворожі фронти та кордони та зі зброєю в руках ставайте в лави рідної армії

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста