Брати? Спільність культури? Та не смішіть.

 Я довго хотів написати статтю про росіян їх культуру, та те що українці росіянам не брати, ба більше повні антагоністи ментально, історично та традиційно. І що гасло, росіянина до речі за походженням, Хвильвого “Геть від Москви!!”, є і зараз актуальним, ба більше -дуже актуальним.

Однак я розумів, що на будь які мої висновки, хай навіть об’єктивні та логічні, свій відбиток нанесуть мої політичні погляди, які м’яко кажучи не є толерантними до росіян і їх культури, а це у свою чергу похитне ставлення та об’єктивність викладу в очах читача. Довго думавши, що та й вдіяти, вирішив написати порівняльні цитати про росіян і українців від іноземців та самих росіян. Об’єктивнішого джерела не знайти

Отож поїхали)

“Ми зустріли валки українців, що різняться під кожним оглядом від інших мешканців Росії. Це шляхетна раса. Вони виглядають кріпкіше та краще від москалів і перевищують їх у всьому, де лиш може один клас людей перевищувати інший. Вони є чистіші, запопадливіші, чесніші, благородніші, ввічливіші та менше забобонні”(Е. Л. Кларк, 1812р.)

“Хати на Україні чисті і білі, як в Уелсі. Народ на Україні нагадує верховинців із Шотландії…За столом українського селянина БІЛЬША ЧИСТОТА, АНІЖ У МОСКОВСЬКОГО КНЯЗЯ(підкреслено мною)..Після повстання Мазепи російський уряд не переставав нищити привілеїв України”(Е. Д. Кларк, 1812р.)

“Українці – це нащадки Київської Русі. Селяни на Україні ощадніші, аніж московські: вони не пустошать у хижацький спосіб своїх лісів. Будинки українських селян гарніші і міцніші, ніхто з них не носить лаптів(хе-хе), як на Московщині. Вони кремезніше збудовані і більш освіченіші, ніж селяни, наприклад Литви”(Мальт-Брюн, 1807р)

“Тубільці Охтирки на Слобожанщині вороже ставляться до москалів, так що навіть на заїздах не хотіли розуміти(навіть так!!) помосковському…Побачивши проїзжих, українці-селяни залишають працю, пчинають співати на їх адресу лайливі і сатиричні пісні, в супроводі голосного сміху і довготривалого гомону(як це не вписується  проскрустове ложе братності і спільності культур)” (І. Сбітнєв, 1830 р)

“Відраза Українців до Москалів, їхніх гнобителів, є така велика, що це можна назвати ненавистю. Ця ненависть радше зростає ніж ослаблюється. За те українці ніколи більше не симпатизували з Поляками, як від часу, коли визволилися з-під їхнього панування. Найгіршим словом, яким п’ятнує Українець Поляка, є “безтолковий Поляк”, тоді як Москаль в уяві Українця завжди “проклятий(!!!)…Українці мають прислів’я:

– Він людина нічого, але Москаль.

Або:

-З Москалями дружи, але камінь за пазухою держи (і це не галичани-бандерівці, це наддніпрянці та слобожанці…правда не так як це нам описують?…)

Українці дуже погані російські патріоти. Властива Москалям любов і обожнення царя є для українців цілквито чужі і незрозумілі”(Г. Коль, 1837р)

“Дуже пильні, вдачею веселі, привітні, замилувані до музики, а ще більше того до пиття…Люблять і пильнують чистоти, для того і в найпростіших хатах у них значно краще, ніж у найьагатших дворах росіян. Страва їх також делікатніша”(С. Г. Гмелін)

Потік цитат можна продовжувати і продовжувати, цілий ряд з яких, що дуже нетолернатні до росіян і їх культури у порівнянні з українцями, мною пропущені.

Однак, Ви скажете. мовляв це іноземці зокрема давали такі оцінки, а ми ж то знаємо що Загниваючий Захід -це поголовно русофоби. Що ж “коректне” зауваження, наведу кілька цитат від російських авторитетів. лише кілька бо і тут ми знайдемо чимало “цікавого”

“Хто не бреше і не краде, той – не москвин”(Олександр Перший, на хвилинку цар.)

“Москвин є найбільшим і найнахабнішим брехуном у всьому світі”(І. Тургенєв)

“Русскіє мої всє вори”(Іван Грозний)

Продовжувати?))Он як виявляється російські авторитети ще більш різкіші у висловлюваннях щодо власного ж народу. А як щодо українців, ну без тих всяких трієдіностей і братностей і того що мови української немає.. Зараз, хоча б одну, тай наведу)

“Народ малоросійскій зело умьон, от чого ми(москалі) в нєанвантажє оказаться можем”(Петро Перший)

Ось такі пироги, друзі. Зараз актуальним стає наш геополітичний вибір та орієнтація і все активніше нам навязують Азіопу, Митні і ще якісь братні з Росією союзу. я вже мовчу про історичні нюанси і катасрофи(Геноцид), які ми отримали від “братів”.

Це питання риторичне.

До зустрічі!) Шануйтеся!)
Любомир Зятик

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста