Група «Байєрсдорф»

В першій половині лютого 1944-го року із числа вояків дивізії «Галичина» була сформована бойова група «Баєрсдорф», головною функцією якої була протидія більшовицьким партизанам, що в той час перебували на території дистрикту Галичина і польського генерал – губернаторства. Участь в групі «Баєрсдорф» стала для стрільців дивізії першим бойовим досвідом і своєрідним бойовим хрещенням. Група була названа прізвищем тодішнього виконувача обов’язків командира дивізії «Галичина» оберштумбаннфюрера СС Фрідриха Баєрсдорфа, що заміняв тоді командира дивізії Фріца Фрайтаґа, який в той час проходив командирські курси в Сілезії.
Вже в середині лютого особовий склад групи «Баєрсдорф» переправлявся із навчального табору Гайделяґер на схід сучасної Польщі в район Томашова для боротьби із діючою там групою червоних партизанів. Дорога проходила через Львів, де була запланована кількаденна зупинка. Під час цієї зупинки на львівський вокзал до вояків приходили делегати від Украінського Центрального Комітету та Військової управи, пересічні громадяни, родичі та друзі вояків, журналісти та волонтери від українських організацій, які приносили бійцям подарунки.
Іванна Гардецька – член жіночої допоміжної ради при Військовій управі, займалась збором подарунків для вояків. Всього було роздано близько двох тисяч пакунків, що містили тістечка, печиво, м‘ясо, хліб та цигарки. Крім продуктів роздавались також газети «Львівські вісті», «До перемоги», а також книги та брошури.
На світлинах вояки групи «Баєрсдорф» приймають подарунки від волонтерів на львівському вокзалі в середині лютого 1944-го року. Зокрема, на першому фото пакунок передає Іванна Гардецька.
Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста