російські пропагандисти продовжують видумувати фейки щодо символіки руху АЗОВ. Оскільки західні журналісти бездумно передруковують їх на свою багатомільйонну аудиторію, вважаю за необхідне надати ряд пояснень. Інформації забагато для короткої публікації, тому буду розміщувати її в окремих дописах в наступні дні.
Вітається до перекладу та поширення!
Головний знак, який використовують сьогодні в Україні бійці сил АЗОВ, а також українські націоналісти загалом – це “Ідея Нації”.
Це образний символ, що являє собою монограмне поєднання літер І та N. Остання має традиційне для слов’янського (кириличного) алфавіту накреслення – з навскісною перекладиною, тобто таке що перебувало в ужитку до XVIII ст. (нинішньої форми літера N набрала лише відповідно до реформи російського царя Петра І 1707-1710 р.р., зі створенням так званого “гражданського шрифту”).
Знак, який нині відомий під назвою “Ідея Нації”, має надзвичайно глибоке коріння в українській (руській) символіці та геральдиці з часів Київської Русі. Найбільш широко його представлено в середньовічній руській геральдиці.
В русько-литовському гербовнику середини XVII ст. (автор Войтих Коялович) представлено цілий ряд гербів під спільною назвою “Гаки”, що належали різноманітним руським родам і являли собою знакоподібні конструкції утворені шляхом поєднання літер І та N інколи з додаванням інших фігур.
На фото родові герби Ольшевських, Гурків, Войнів-Ясеницьких та Біликовичів. Окремо можна звернути увагу також на печатку земського судді Андрія Біликовича від 1601 р. з традиційним знаком, який сьогодні є символом українського націоналізму.
На фоні подібних історичних свідоцтв говорити про якесь “іноземне” походження знаку “Ідея Нації” можуть лише люди або неосвідченні, або свідомі розповсюджувачі фейків.
Починаючи з 1991 року цей рунічний знак став образним символом українського націоналістичного руху загалом. Сьогодні він існує у багатьох накресленнях. Декілька з них на фото, зліва направо:
– Традиційний. Використовується на різних прапорах та шевронах, у тому числі націоналістами, які не відносять себе до тієї чи іншої організації. Також він відомий завдяки першим шевронам (2014 рік) добровольчого батальйону АЗОВ.
– ПУшний. Розроблений як стилізація харківськими активістами ГО “Патріот України” в 2000х роках.
– Атакуючий. Найбільш відоме накреслення, що використовується виключно полком АЗОВ у Маріуполі та ветеранами цього підрозділу в інших містах України.
– Рукописний.
Щодо ідеологічного значення знаку – чекайте в наступних дописах.
Опубліковано на каналі: @ACRains