Листівка Волинської ОУН (мельниківців) із засудженням УПА

Листівка Волинської крайової екзекутиви ОУН (мельниківців) “Застановіться, доки не пізно!” із засудженням УПА, листопад 1943 р.

Зокрема, мельниківці критикували бандерівців за партизанську війну проти німців і залучення до боротьби колишніх червоноармійців і представників інших національностей. З їх листівки випливає, що вся діяльність УПА – це результат провокації більшовицьких агентів, які сидять у бандерівському проводі:

“Але мало цього Москві! Вона хоче винищити весь український актив і при помочі своїх агентів весною 1943 р. проголошує на Волині Національну Революцію під проводом Лебідя – Максима Рубана.

Та революція їм не вдається. Тому вони переходять на партизанську роботу, завербовуючи до неї всякими оібцянками українські маси та всяких азіатів з дикої Азії, які знаходились на терені Волині.

Для очолення партизанських відділів набирають совітських лейтенантів та НКВДистів, яких заздалегідь придготовила Москва та що б в своїх руках тримати т. зв. Українську Повстанчу Армію та її руками виконувати роботу корисну для Москви”.


“В нашому інтересі сьогодні не є боротьба проти німців, а противно німецькими руками винищити якнайбільше більшовиків.

Хто дійсно хоче перемоги для України, той не сміє бути в рядах бандерівської партизанки, той не сміє йти разом з бандерівськими лейтенантами та НКВДистами – той слухає гасел ОУН!”

Тому геть з братовбивцями!

Геть з УПА та її узбеками і чувашами!”

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста