Парашутисти УПА.
2017/09/14
Селянські повстання і Голодомор. Як українське село чинило спротив колективізації
2017/11/27

Листівка Волинської ОУН (мельниківців) із засудженням УПА

Український легіон самооборони (він же — Волинський легіон/ курінь, 31-й батальйон СД, Рейдуючий відділ (загін), батальйон «Волинь» — українське військове формування у складі Збройних сил Третього рейху у роки Другої світової війни, створене у вересні 1943 р. на основі повстанських загонів ОУН (м) на Волині, командування яких в результаті конфронтації з ОУН (б) вирішило досягнути угоди з німцями для захисту українського населення від збройних нападів польських та радянських партизан.

Листівка Волинської крайової екзекутиви ОУН (мельниківців) “Застановіться, доки не пізно!” із засудженням УПА, листопад 1943 р.

Зокрема, мельниківці критикували бандерівців за партизанську війну проти німців і залучення до боротьби колишніх червоноармійців і представників інших національностей. З їх листівки випливає, що вся діяльність УПА – це результат провокації більшовицьких агентів, які сидять у бандерівському проводі:

“Але мало цього Москві! Вона хоче винищити весь український актив і при помочі своїх агентів весною 1943 р. проголошує на Волині Національну Революцію під проводом Лебідя – Максима Рубана.

Та революція їм не вдається. Тому вони переходять на партизанську роботу, завербовуючи до неї всякими оібцянками українські маси та всяких азіатів з дикої Азії, які знаходились на терені Волині.

Для очолення партизанських відділів набирають совітських лейтенантів та НКВДистів, яких заздалегідь придготовила Москва та що б в своїх руках тримати т. зв. Українську Повстанчу Армію та її руками виконувати роботу корисну для Москви”.


“В нашому інтересі сьогодні не є боротьба проти німців, а противно німецькими руками винищити якнайбільше більшовиків.

Хто дійсно хоче перемоги для України, той не сміє бути в рядах бандерівської партизанки, той не сміє йти разом з бандерівськими лейтенантами та НКВДистами – той слухає гасел ОУН!”

Тому геть з братовбивцями!

Геть з УПА та її узбеками і чувашами!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *