15 березня 2012 року члени Крайового Проводу Cічеславської обласної організації МГО “Сокіл” на терміновій нараді біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому вирішили розпочати безстрокову акцію пропаганди та агітації “Наше місто – Січеслав!”
Молоді націоналісти вирішили розпочати безстрокову акцію за перейменування міста Днєпрапєтровська на Січеслав та вулиць, які носять імена катів українського народу на імена українських героїв і видатних діячів. Мета акції – розповісти правду про героїчне минуле міста, без радянських і москвофільських шаблонів. Довести до відома городян, що Січеслав – гідна назва для міста з козацькою спадщиною.
«Перейменовувати Днєпрапєтровск так чи інакше рано чи пізно доведеться. Надто вже недоладну назву причепили свого часу комуністичні посіпаки місту з не менш незграбною вірнопідданською імперською назвою Єкатєрінослав. Цікаво, що останнім часом це старе ім’я знову виповзає на світ божий: з’являються “єкатєрінінскіє” магазини, бульвари (поки що неофіційні), за ініціaтивою голови облдержадміністрації лукаво збираються встановити пам’ятник святій Катерині (що нібито не має ніякого відношення до україножерки-імператриці). Місцева неокомуністична влада відчуває, що далі чіплятися за совєцькі символи в незалежній Українській Державі не просто безглуздо і смішно. Рівень освіти і взагалі інтелектуальний багаж не дозволяють звернутися до багатющого джерела української культури, її діячів, а імена героїв української нації генетично лякають неокомуністів. Ну, уявіть собі: ви все своє свідоме життя боролися з “українським буржуазним націоналізмом” – чи здатні будете ви погодитися з існуванням вулиці імені Симона Петлюри, Дмитра Донцова, Олега Ольжича? От і витягають із брудних закутків власної пам’яті занафталінені й давно здані в архів історії імена московських царів-україножерів і чиновників російської окупаційної адміністрації.», – зазначив голова Січеславської обласної молодіжної громадської організації “Сокіл”, побратим Ревуч.
МГО “Сокіл” – єдина аполітична громадська організація Січеславщини, яка веде боротьбу з сучасним антиукраїнським режимом на користь українського народу. Саме тому необхідною запорукою перемоги української нації є історична пам’ять, яка не втрачена однак, спаплюжена окупантами.
«Історія так званого “освоєння” царською адміністрацією ново приєднаних, а насправді давно вже освоєних південно-українських земель у другій половині XVIII ст. є історією підступів, брехні, работоргівлі, відвертого насильства, депортацій, примусових робіт і – врешті решт як апофеоз “братньої допомоги” – навернення в рабство цілого народу, до того вільного – українських селян і розкозачених січовиків. А на додаток – ліквідація української освіти, книгодруку, мистецтва, повне духовне вихолощення нашої нації, яка була в такий спосіб відкинута на два-три сторіччя назад у своєму розвитку, духовно кастрована, позбавлена власного обличчя. Назвати наше місто Єкатєрінославом – значить зробити справжній злочин проти памяті тисяч наших земляків, закатованих у мерзлу землю на будівництвах всіляких царських сіл та інших примх божевільних московських тиранів. Отже, назва Єкатєрінослав, як і нинішня – Днєпрапєтровск – є абсолютно непридатною. Тоді яка назва могла би повністю відповідати обличчю нашого великого міста? За минулі 15 років скільки не було пропозицій, скільки дискусій, скільки фантазій, починаючи від простого Дніпровськ і закінчуючи Дикополем. Але найкращою, найпридатнішою все ж таки залишається та назва, яку наше місто мало під час славних Визвольних Змагань українців 1918-1920 рp. – Січеслав.» – заявив ініціатор акції, заступник голови Січеславської обласної молодіжної громадської організації “Сокіл”, Володимир Долгіх.
Січеслав – ця назва звучить як відлуння української славної історії, що тягнеться більше тисячоліття, як слід буття української нації, дорога в незвідані світи до предків українців, стрічка незгасаючої пам’яті, життя українців на цій такій прекрасній плянеті. Сьогодні слід науково і обґрунтовано, без емоцій, повернути власну назву, відповідну назву міста. Воно цього заслуговує.
Про деталі акції дізнайтесь за посиланням: vk.com/nashemisto_sicheslav
Крайовий Провід Cічеславської обласної організації МГО “Сокіл”
e–mail: SicheslavSokil@gmail.com, dnipropetrovsk.oo.presa@svoboda.org.ua