МГО “Сокіл” взяв участь у смолоскипному марші на честь (вшанування) дня народження Кобзаря

9 березня 2012 року міська організація МГО “Сокіл” стала співорганізатором смолоскипного маршу, який пройшов центром Січеслава (Дніпропетровська) на честь дня народження Великого Кобзаря. В ньому, також, взяли участь опозиційні партії, громадські та козацькі організації.

Цієї п’ятниці українські націоналісти та просто свідомі українці взяли участь у грандіозному дійстві – смолоскипному марші “від Тараса до Тараса”. О 18:00 біля пам’ятника молодому Козарю у сквері навпроти Українського Драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка зібралися соколята, свободівці і представники низки громадських і неформальних організацій націоналістичного спрямування.

Цьогорічна акція стала найвелелюднішою з усіх проведених сьогодні іншими громадськими організаціями і партіями. Учасників заходу назбиралося понад пів тисячі і всі вони отримали смолоскипи. Перед колоною, яка розтягнулася на два квартали, був розгорнутий величезний жовто-блакитний прапор України. Після короткого мітингу, з запаленими смолоскипами, скандуючи патріотичні гасла, колона рушила центральним проспектом у напрямку до Монастирського острова, на якому розташований найбільший у Європі пам’ятник Великому Кобзареві. На центральній площі комуністи намагалися завадити проходу колони та побачивши її чисельність, прибічники більшовизму злякано товклися біля пам’ятника своєму кумиру Лєніну й думати забули про якісь провокації.

Біля пам’ятника старому Тарасу Шевченку на Монастирському острові розпочався другий ще більший мітинг, на якому виступив голова Січеславського міського осередку МГО “Сокіл” побратим Святоша, який зазначив:

«Життя Великого Кобзаря, Тараса Шевченка є прикладом полум’яної любові до України до останнього подиху. Він є настільки потужною фігурою і таким яскравим талантом, що всі спроби перекрутити, замовчати або ідеологізувати, не увінчались успіхом. Сьогодні українська нація живе в незалежній країні, і це велике щастя, про яке мріяв Великий Кобзар, але і неймовірна відповідальність перед нашими нащадками, нашими дітьми і онуками – чи зможемо ми відстояти незалежність України, не дати знищити її, чи наші онуки будуть починати все спочатку. Сьогодні ситуація в державі є вкрай складною. Українцям намагаються повернути радянські часи. Для цього використовують абсолютно всі засоби – телебачення, радіо, футболки з написом «СССР», навіть у продуктових магазинах, наприклад, майонез «Совєтскій». Це викликає певну ностальгію у людей і підводить їх до думки, що при Союзі було не так вже й погано в порівнянні з сьогоденням. І все робиться для того, щоб люди, просте населення засумували за радянськими часами, щоб нас знову повернути до тієї імперії, яка нищила і майже знищила Україну. Але це неправда! Знищити Україну неможливо. Українці мають керувати своїм життям і бути законодавцями і виконавцями наших законів. Іншого не має бути. Слава Україні!»

Прес-служба Cічеславської обласної організації МГО “Сокіл”

e-mail: SicheslavSokil@gmail.com, dnipropetrovsk.oo.presa@svoboda.org.ua

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста