19 грудня українці відзначають свято Миколая. За традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя в святого. Однак в сучасній Україні у вигляді святого Миколая до дітей, особливо до сиріт, приходять чиновники та заможні люди. Не стало виключенням й те, що іноді провладні чиновники приходять до дитячих будинків разом з олігархами та популярними музичними виконавцями, аби привернути до себе увагу ЗМІ.
Так цього понеділка 19 грудня 2011 р. в Січеславі (Дніпропетровську) пройшла благодійна акція ”Рінат Ахмєтов, Ігор Крутой – дітям!” Ця поважна делегація, очолювана головою Дніпропетровської ОДА Олександром Вілкулом, відвідала міський дитячий будинок № 1. Гості не скупились на подарунки та охоче спілкувалися з дітлахами на камери та фотоапарати. Міський дитячий будинок № 1, особливо його керівництво, завмерли в очікуванні приїзду важливих персон. Почесні гості не змусили себе довго чекати.
Рінат Ахмєтов розповідав дітям ”казки”, особливо на футбольну тематику, в той час як російський композитор Ігор Крутой виконував свої пісні, правда, не зовсім ті, які замовили діти. Обидва ”мецената” з радістю на камери роздали дітям подарунки й автографи, а керівництву дитячого будинку №1 вони подарували сертифікат на отримання десяти нових комп’ютерів.
Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул, розповів, що завдяки його політиці цього року в сім’ї з сиротинців забрали 392 дітей, однак він забув зазначити, що протягом року до сиротинців області потрапило більше 500 дітей, більшість з яких новонароджені. Крім того чиновник повідомив присутніх журналістів, що наступного року на березі Орілі відкриють спеціальний заклад для дітей-сиріт, однак він забув зазначити, що кошти для цього надані саме Рінатом Ахмєтовим, якому мало земельних угідь на Донбасі.
Рінат Ахметов підтримав ініціативу губернатора і зазначив, що вперше акція ”Рінат Ахмєтов, Ігор Крутой – дітям!” вийшла за межі Донецької області, а одже розширюється і зона впливу ”данєцкіх інтєрєсов”. Меценати приїхали до Січеслава (Дніпропетровська), тому що фонд Ріната Ахмєтова тісно співпрацює з родиною Олександра Вілкула, і має на меті планомірну приватизацію великих промислових гігантів області. Однак поважні гості не сказали чому їх вибір впав саме на міський дитячий будинок №1, адже в області та в місті повно і менш заможних сиротинці, які живуть лише завдяки допомозі громадських організацій.
На відміну від багатіїв та чиновників сиротинець такого типу 17 грудня 2011 р. відвідали члени Січеславського “Соколу”, де провели благодійну акцію приурочену до дня святого Миколая. Молоді націоналісти не обіцяли чогось глобального та нездійсненного, а лише виконували поклик свого серця – донести добро дітям-сиротам. Цього року, соколята привезли дітлахам у дитячий будинок ”Берегиня” святкові подарунки – фрукти, солодощі, одяг та іграшки, окрім того, вони хотіли перенести забутих батьками дітлахів у казку та познайомити їх зі Святим Миколаєм, який понад усе хоче зробити так, аби кожна дитина, яка не має родини, почувала себе потрібною.
Турбота про дітей є одним з проявів націоналізму на практиці. І особливо це стосується дітей, які не відчули батьківського піклування. Долі ще маленьких українців, яких соколята побачили в сиротинці, вражають і змушують замислитись над станом українського народу. В більшості випадків – це діти з сімей, де батьки або страждають на алкоголізм, або померли від нього. Тобто проблему безпритульних дітей безпосередньо спричиняє проблема масового алкоголізму, проблема яка мусить долатись всіма можливими шляхами від політичного до суто пропагандивного. Але нажаль влада в Придніпров’ї керується зовсім іншими критеріями оцінки стану безпритульних та безбатченків, а саме ”данєцкай ідєєй” повної окупації краю із приведенням у дію процесів банкрутства державних підприємств та надання допомоги у вигляді комп’ютерів лише певним навчальним закладам за присутності ЗМІ.
Отже, маємо висновок, що попри марні спроби чиновників та багатіїв заслужити політичні дивіденди завдяки публічності надання фінансової допомоги навчально-виховним закладам, вони намагаються планомірно ідеалізувати себе як провідних меценатів держави, але український народ не дурний, і все бачить, а це означає, що все таки люди замисляться над тим, чи є щирою така турбота Ріната Ахмєтова, Олександра Вілкула та їм подібних людей по відношенню до дітей-сиріт. Однозначно – НІ! А от благодійна діяльність молодіх націоналістів з Січеславського “Соколу” показує всім, особливо молоді, що турбота до дітей-сиріт має йти від серця. Сподіваємось, що сучасністть зміниться на краще у майбутньому, а отже премога українського націоналізму не піддається сумніву.
Денис Ковальов