Сьогодні – День української писемності та мови

9 листопада відзначають День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Також цього дня традиційно пишуть загальнонаціональний радіо диктант, який проводить Національна радіокомпанія України. Він розпочнеться о13:30. Диктант триватиме 17 хвилин. Читати його буде автор підручників з мови Олександр Авраменко. Для перевірки диктант відсилають на Хрещатик, 26.

За матеріалами «Вікіпедії», у День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам’ятника Несторові-Літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова;заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн.з 20 країн світу.

Нагадаємо, цього року 9 листопада відкривається Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Характерною рисою нового конкурсу є те, що в ньому беруть участь не тільки знавці української мови та літератури, а й знавці російської мови та літератури й мов національних меншин, які проживають в Україні та за кордоном.

Джерело: ZIK

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста