22 лютого 2012 року члени МГО “Сокіл” разом з представниками Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги проведуть спільний відкритий вечір пам’яті, який приурочений 70-й річниці загибелі видатної української поетеси-націоналістки Олени Теліги.
За задумом організаторів захід розпочнеться з історичного екскурсу та біографії поетеси, після чого учасники вечора пам’яті обговорять, який відбиток лишила Олена Теліга не тільки в літературі, а й в історії та яке значення внесок поетеси несе сучасникам.
«Ми маємо донести мешканцям нашого міста, що треба шанувати і пам’ятати героїчні вчинки українських жінок, а не кланятись савєцькому минулому і молитися на антихриста Сталіна. Олена Теліга – була членом ОУН, вона за своє не дуже довге життя зробила для України більше а ніж вся сучасна влада. Саме тому Січеславський “Сокіл” та Всеукраїнське жіноче товариство ім. Олени Теліги відкривають разом нову традицію – вшанування видатних українців через відкриті вечори памяті для всіх охочих громадян», – підкреслив голова Крайового Проводу Січеславського “Соколу”, побратим Ревуч.
Захід розпочнеться о 10:00 у приміщенні бібліотеки ім. М. Свєтлова (вул. Комсомольська, 60).
Всіх, кого зацікавила інформація запрошуємо сюди: vk.com/teligamemory
Історична довідка: 7 лютого 1942 р. в окупованому нацистами Києві почалися арешти. Ґестапо схопили Олену Телігу на вул. Трьохсвятительській, де розміщувалася Спілка Українських Письменників. Поетеса не чинила опору, це був її свідомий вибір, це був її шлях, який вона гідно пройшла до останнього подиху. В київському ґестапо Олена Теліга перебувала у камері №34, де на сірому ґестапівському мурі залишила свій останній автограф: угорі намальовано тризуб і напис — «Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга». 22 лютого 1942 р. українську письменницю-патріотку було розстріляно в Бабиному Яру разом із чоловіком та соратниками.
Прес-служба Січеславської обласної молодіжної громадської організації “Сокіл”
e-mail: SicheslavSokil@gmail.com, dnipropetrovsk.oo.presa@svoboda.org.ua