У Січеславі націоналісти відсвяткували річницю проголошення Акту Великої Злуки

22 січня 2012 року члени молодіжної громадської організації “Сокіл” разом з іншими націоналістичними організаціями проведели святкові урочистості, серед яких марш та мітинг у Січеславі присвячених 93-й річниці Акту Великої Злуки між Наддніпрянською та Галицькою Україною.

Цієї неділя відбулась визначна для України подія – святкування чергової річниці проголошення Акту Великої Злуки і Собору всіх Українських земель. Традиційно це свято у Січеславі націоналісти святкують в центрі міста біля монументу молодому Т.Г. Шевченку, однак цьогоріч там імітацію святкування нового президентського свята “Дня Соборності і Свободи” відзаначала влада і “ряжені”. МГО “Сокіл” разом з опозиційними партіями не схотіла відзначити це свято там, де багато “запроданців вітчизни”, а тому, заплановане святкування відбулось на Соборній площі біля могили розстріляних більшовиками вояків Армії УНР та УСС.

Двічі на цій могилі встановлювали дерев’яного хреста, двічі його освячували і двічі вандали, явно проплачені КПУ та владою руйнували їх. Вже декілька років є готовий монументальний камінь заввишки біля двох метрів, що приготували для встановлення на цьому місті, але влада не дозволила, це “непедобство” з боку націоналістів. Однак попри всі можливі побоювання та заборони сьогодні націоналісти поклали на могилу лише меморіальну дошку від мешканців міста. Після чого був відслуженний молебен.

Псля цього, відбувся запланований марш центральим проспектом Січеслава до головного мосту через р. Дніпро, де націоналісти та небайдужі громадяни разом символічно об’єднали лівобережну та правобережну частину країни і міста.

Все дійшло логічного завершення вже на Європейській площі, де в єдиному колі старі та молоді націоналісти та патріоти України, були об’єднані, взявшись за руки, разом скандували: «Схід і Захід, Північ і Південь разом! Україна – понад усе! Слава Україні! Героям Слава!» Співом національного славню була закінчена офіційна частина святкування Дня Соборності в центрі міста.

«Сьогодні як і в минулі роки ми – молоді націоналісти святкуємо цю визначну подію, аби вкотре довести мешканцям Січеслава, а не Днєпрапєтровска, що Україна у сучасному вигляді існувала до Сталіна чи Хрущова. Що саме 22 січня 1919 р. Україна воз’єдналась від р. Сян по р. Дон. Нам дуже приємно, що молоде покоління долучається до свята об’єднуючи береги р. Дніпро. Вважаємо це першим кроком до становлення національної ідеї в головах молоді Січеслава і ліквідації комуно-олігархічного зомбування. Слава Україні!» – зазначив голова Січеславського міського осередку МГО “Сокіл”, побратим Сятоша (Юрко Горовець).

Прес-служба Січеславської обласної організації МГО “Сокіл”

e-mail: SicheslavSokil@gmail.com, dnipropetrovsk.oo.presa@svoboda.org.ua

Святкування Свята Соборності Української Держави у Січеславі
Встановлення меморіальної дошки на місці розстрілу більшовиками у 1919-1920-х рр.вояків Армії УНР та УСС

 

 

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста