У Січеславі відбулась лекція з Українського націоналізму

2 листопада 2011 року у Січеславі за сприяння голови ДО МГО ”Сокіл” та обласного Проводу ВМГО ”Студентська Свобода” була проведена публічна лекція з обговоренням на тему: «Український Націоналізм: минуле і сучасне».

У програмі вечора була публічна лекція з обговоренням присвячена суспільно-громадській проблемі сьогодення: “Український Nаціоналізм: минуле і сучасне”, яку провів голова обласного Проводу Української Національної Громади. На сам кінець, відбулись політичні промови голови ДО МГО ”Сокіл” та членів обласного Проводу ВМГО “Студентська Свобода”. Після завершення основної програми, запрошеним на лекцію студентам та прихильникам ВО “Свобода” були роздані агітаційні матеріали.

Під час публічної лекції голова обласного Проводу Української Національної Громади, Юрій Якуба сказав: «Сьогодні українцям необхідна духовна опора, а тому треба популяризувати твори наших духовних наставників – М. Міхновського та Д. Донцова. У людей має виникнути запит, прагнення до духовного збагачення. Окрім того, має існувати вже сформована модель нації, яка буде життєспроможна. С. Бандера був сильний не тільки фізично, а головне, духовно, підсвідомо він впливав на навколишніх людей. Для нації найголовніше – це духовне підґрунтя, через вона має збагнути цінність свого існування. Коли це відбувається, тоді нація стає конкурентоспроможною та ефективною, для цього має існувати солідарність. Цьому має сприяти духовність, а саме ідеологія націоналізму, яку пропагували Д. Донцов та С. Бандера. Сам український націоналізм пройшов тривалий шлях еволюції від часів козаччини і гайдамаччини, через революційні події 1917-1921 рр. до активних політичних дій ОУН та військових УПА. Завжди українців до прогресу вів націоналізм. На жаль, сьогодні ми втрачаємо справжню сутність українського націоналізму.».

Після обговорення теми лекції виступив голова ДО МГО ”Сокіл”, побратим Ревуча, який зауважив: «Основні завдання сучасного українського націоналізму полягують у тому, що націоналізм неможливий без відродження і плекання національної свідомості, відчуття історичної приналежності до рідної землі, мови, традицій, національної честі і самоповаги. Націоналізм має бути зорієнтований на “власні сили” й не може мати нічого спільного із намаганнями деяких політиків “запозичити” чужинські моделі розвитку України. Лише віра у свій народ, його геній і призначеність – надає сили, оптимізму, динамізує розв’язки складних соціальних, економічних і соціальних проблем. Націоналізм не буває неактуальним і це найголовніший урок для сучасного покоління його адептів.».

Заключною стала промова заступника голови ДОО ВМГО “Студентська Свобода”, Юрія Горовця, який підсумував все вище сказане: «Сьогодні головне завдання нашої організації донести до молоді не перекручені факти, а справжню суть українського націоналізму, що немає нічого спільного з фашизмом чи нацизмом. Д. Донцов прийшов до такого висновку, що нація — це воля щось спільне творити. Сучасну українську націю може врятувати лише народження нової психології переможців, а не рабів, що досі тягнуться до московської ковдри.».

Прес-служба Січеславської обласної молодіжної громадської організації ‘Сокіл”

Т. 096-778-59-72

SicheslavSokil@gmail.com, dnipropetrovsk.oo.presa@svoboda.org.ua

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста