В країні 30 000 спецпризначенців, а ворога б’ють ополченці


З часу захоплення Криму мені в нинішній трагедії незрозуміло одне – а де держава, де армія, де спецназ? Про долю Батьківщини і свободи цілими днями говорять Шустер, Кошкіна, Найєм, Березовець, Лещенко, Даниленко , Кисельов та ін …

Вони максимально об’єктивно і професійно , наскільки це можна , намагаються відповісти на три питання – хто, чому, що? Тобто хто винен , чому так сталося і що робити? У студіях перед ними вивергають цілі Ніагари розумних слів політики, військові, силовики, польові командири . Але я так і не отримав відповіді на головне питання – коли? Коли ж нас нарешті почнуть захищати і воювати з ворогом ті , кому це повинно. Мені так і не ясна ні доля країни , ні моя власна. Тому спробую з’ясувати сам. Отже …

За оцінками різних військових фахівців в Україні сьогодні налічується до 30 000 тільки бійців спецназу. Уточнюю – все , про що буде тут сказано , взято з публікацій українських ЗМІ , зі слів політиків , аналітиків , військових експертів , колишніх командирів спецпідрозділів та учасників бойових дій. До того ж як мінімум півтора десятка років мені доводилося тісно співпрацювати з бійцями і командирами таких підрозділів . Так що і мої слова не будуть повністю дилетантськими .

Звідки ж така велика загальна цифра елітних бійців ? Так от , всіляких спецпідрозділів і прикордонних структур у нас – маса . Наприклад, у кожній, у тому числі регіональної податкової службі , є бойова група фіззахисту . Це – професійно підготовлений спецназ , здатний вирішувати вузьконаправлені завдання. Є подібні ж високопрофесійні , добре навчені , підрозділи , групи захоплення в ДАІ , пенітенціарних службах.

Ну а вже про підрозділи «А» СБУ, або просто « Альфа» , які тренуються щодня по багато годин цілеспрямовано на боротьбу з тероризмом , звільнення заручників , я й не кажу. У МВС , в кожному обласному Управлінні це і елітний «Сокіл» , і « Беркут» , де високо треновані бійці, бійці зовнішньої розвідки , бойові плавці , всякі там « Омеги », «Барси ». Навіть пожежники і МНС – це високо підготовлені бійці . Ну і кілька десятків тисяч колишніх бійців , які як відомо колишніми не бувають .

Думаю , ви переконалися , шановні читачі , що у нас маса бійців елітних спецпідрозділів , основним завданням яких і є боротьба саме з тероризмом. Це і приховане проникнення в розташування противника , і глибока , багатопланова розвідка , і завершальні точкові удари , миттєво паралізують противника і запобігають акти агресії.

Мені доводилося брати участь у багатьох спільних антитерористичних навчаннях за участю « Альфи», «Сокола», «Беркута» та інших спецпідрозділів. У них зазвичай задіялися і губернатор, і мер , і генерали , начальники правоохоронних та силових структур. У мене є багатогодинні відеозйомки цих навчань.

Там – і таємне проникнення через всілякі комунікації в лігво ворога , і багатогодинні засідки в « мару » на місцевості , і ювелірна робота снайперів , і арбалети , і ножі для метання , і усунення вартових, і … Коротше все , що необхідно в таких випадках. Я знайомий з легендарними керівниками антитерористичного центру , які багато років саме звільняли заручників у всіх «гарячих точках» , тихо знищували терористів , спокійно і тихо робили свою роботу. Я це бачив.

Тим більше був попросту шокований , коли спостерігав за тим , що діялося в Криму. Де тижнями батальйон морської піхоти , військові частини , кинуті своїм командуванням напризволяще , штурмували російські бойовики . А нашим з Києва ніхто не віддавав ніяких наказів , не говорив нічого певного . Тільки твердили одне – тримайтеся . За що триматися ?

У Донецькій і Луганській областях сьогодні відбувається все абсолютно те ​​ж саме , тільки набагато більш трагічно . Пропоную , не даючи оцінок , просто перерахувати події і спробувати усвідомити, що відбувається . Якщо це піддається хоч якомусь усвідомленню .

У Донецькій і Луганській областях зібралася величезна кількість бойовиків зі зброєю. І уявляєте – ніяка розвідка нічого не запідозрила . Усе розвивалося за випробуваним сценарієм – мітинги, захоплення ОДА та СБУ , разом із зброєю і співробітниками . Ніхто не чинить опір. Хоча в кожній області тільки співробітників міліції , СБУ , прокуратури , армійських підрозділів та спецназу , озброєних до зубів , як мінімум більше 10 000 чоловік. Що трапилося?

Йде ескалація , у терористів звідкись беруться гранатомети , зенітні установки, зенітно -ракетні комплекси у величезній кількості , гармати , БТРи , кулемети. Звідки це все? І чому це є у терористів , але немає у нашої армії ? Адже це наша країна , наша територія ?

Коли в Донбас прямували бійці « Альфи» , я чув краєм вуха , що з 30 бійців погодилися їхати лише шість , решта відмовилися , так як заздалегідь знали , що там буде . Якщо не помиляюся , 3 з них були вбиті , потрапили в полон і на посміховисько всьому світу демонструвалися майже голими . Як і чому вони потрапили в засідку ?

Десять жінок Слов’янська прогнали з двору мікроавтобус з терористами. А бійці де ? Але мало того , цих жінок потім змусили бігти , залишати рідні місця. Їх ніхто не захистив – чому?

Добре , армії немає . Народ сам організувався в легендарний батальйон «Донбас». Повторюю – це звичайне цивільне населення віком від 18 до 60 років. Воюючи в першу тижня з муляжами автоматів , він швидко поставив в позу 5 районів , змусив міліцію взяти в руки зброю , чинити опір , воювати.

Як і « Альфа» , вони потрапили в засідку і більше 10 годин вели нерівний бій , не отримуючи підкріплення. Чому ? Тому що їм дали зрозуміти , щоб не лізли куди їх не просять і не порушували нічиїх планів? Або як у Донбасі виявилися вісімнадцятирічні , необстріляні призовники із західних областей України ? Які в першому ж бою просто не могли не загинути.

По ТБ з гіркотою говорять бійці, що захищають пануючу висоту – гору Карачун в Славяногорске . Вони заявляють , що по-перше , у них немає бронежилетів , касок , засобів зв’язку та іншого. Вони – не контрактники , а просто резервісти . Але головне – як тільки у терористів , екіпірованих по вищому розряду , кінчаються боєприпаси , їм їх тут же підвозять .

Коли розвантажують боєприпаси , бійці просять – дайте команду стріляти . Ні. Тільки коли бойовики розвантажать боєприпаси , починають обстріл наших позицій , тільки тоді нашим бійцям дозволяють відстрілюватися. Один до одного , як у Криму . Ви що-небудь розумієте ? Я ні.

Тепер повернемося до того , що називають АТО . Те , що зараз відбувається в Донбасі – це не АТО , це просто війна. Звичайнісінька війна із застосуванням усіх родів військ і озброєнь загального призначення . Тоді що ж таке АТО ?

Це коли командування антитерористичної операції – не шоумени , а справжні бойові командири , проводять для початку ретельну розвідку із застосуванням всіх необхідних засобів і методів. Визначають , де знаходяться бази терористів і одночасно , миттєво , тихо виробляють реалізацію заходів з нейтралізації противника. Іншими словами просто знищують всіх , без шуму , і так само тихо і непомітно зникають. За умови що не повинні постраждати ні заручники , ні мирне населення.

Це те , чого бійці спецназу навчаються десятиліттями , день у день , з року в рік. Що вони вміють робити на автопілоті , не замислюючись , на рівні рефлексів . І після максимум трьох днів такої роботи Донбас повністю був би очищений від терористів , сепаратистів , «диких і домашніх» гусей , солдат удачі , просто бандитів і найманців. Це стандартна операція по звільненню .

Замість цього в Донбасі систематично нагнітається страх і психоз. Там точно так само люди зі зброєю в руках не отримують ніяких наказів. По містах гастролюють «Маски -шоу», знімальні групи у складі двох мікроавтобусів з парою десятків зелених і чорних чоловічків. А також трьох -чотирьох телекамер для постановочного шоу.

У трамваях і тролейбусах групи людей постійно нагнітають психоз, професійно, « зі сльозою » розповідаючи про прийдешні жахи. Причому одні й ті ж артисти переміщуються по різних містах . Влада без потреби постійно евакуюють жителів , а потім повертають на місце. Що це ?

Я обіцяв, що не робитиму висновки , тільки постараюся максимально об’єктивно перерахувати факти.

А висновки робіть самі.

Володимир Марус

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста