ВІЙНА БЕЗ ПЕРЕМОЖЦІВ (Кров за кров)Частина перша


Частина друга


Частина третя


Частина четверта


Частина п’ята

Жанр : документальный
Студія : “Студія Інтер”
Режисер : Леся Литвинова
Iсторичний консультант : Анатолій Кентій
Автор та ведучий : Ігор Чижов

Про фільм :

Документальний фільм, зроблений телеканалом “Інтер” і складений з п’яти 30-хвилинних серій, є спробою цілісно охопити події на українських землях від вересня 1939-го року до кінця 1940-х років. Його головною темою є діяльність українського самостійницького підпілля. Автор звертається до спогадів свідків та учасників подій: воїнів і командирів УПА, німецьких солдатів, Червоної Армії та НКВД. Пробує показати складність становища, в якому опинилась людність України у час тих трагічних подій: зокрема, використано кадри з жахливими картинами жертв сталінських репресій на землях Західної України у 1939-41 рр.

Багато уваги присвячено формуванню у 1942 році на Волині перших відділів УПА, системі вишколів, кадрам, територіальній структурі. У двох серіях розповідається про боротьбу УПА з частинами німецької армії і з совєтськими партизанами. Наводиться чимало цитат із донедавна засекречених документів про діяльність українського підпілля, унікальні архівні кадри з хронік того періоду. Одну із серій (під заголовком “Кров за кров”) присвячено польсько-українському конфліктові на території Волині й Галичини.

Також фільм розповідає про боротьбу з українським підпіллям на території СССР після 1944 року. Автор представив повоєнну тактику УПА і методи поборювання партизан совєтськими репресивними органами. Висвітлено питання відносин УПА з цивільною людністю краю.

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста