Жителя Севастополя судитимуть за парасольку Партії регіонів

Громадянський рух «Спільна Справа» звернувся до міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка з вимогою негайно припинити переслідування жителя міста Севастополя Максима Кицюка, якого було затримано у ніч з 2 на 3 січня.

Як стало відомо, гуляючи з дівчиною містом, М.Кицюк помітив біля міської ялинки імпровізованого Діда Мороза, до рук якого було прив’язано парасольку з написом «Партія регіонів» і «Янукович — наш президент».

«Парасолька, прив’язана до рук Діда Мороза та до ялинки, була звичайним елементом політичної агітації виборчого процесу 2010 року. Синя з білим парасоля, з написом «Янукович 2010» та дерев’яною ручкою. І це на свято Нового року, та ще й на Різдво. Мені стало соромно за це. І за своє місто», — зазначив М.Кицюк.

Увечері з 2 на 3 січня, приблизно о 23 годині він пройшов за огорожу і обережно демонтував парасолю. Після цього у лічені секунди його було затримано співробітниками ДАІ.

«Моє виправдання інциденту: «Днями загубив парасольку, йшов, побачив дуже схожу на свою, адже опис збігається: синя з білим парасоля, з написом “Янукович 2010» та дерев’яною ручкою. І вирішив забрати, адже людям зі здоровим глуздом зрозуміло, що у іграшкового Діда Мороза біля міської ялинки не може бути парасольки з політичною агітацією», — зазначив М.Кицюк.

Після цього хлопця передали в машину БПС, де склали протокол особистого огляду, потім доставили у Ленінське РВ УМВС України у м.Севастополі, де склали докладні пояснення і конфіскували парасолю.

«Так що тепер я без парасольки, з потенційними шансами отримати ст. 173 — хуліганство або дрібне розкрадання. Хоча я зробив, як мені здається, по-справедливому», — зазначив активіст.

У той же час у своєму зверненні «Спільна Справа» відзначила, що в діях М.Кицюка не може бути складу правопорушення, оскільки «використання партійної символіки і агітація на муніципальній ялинці є нічим іншим, як використанням чиновниками Севастопольського міськвиконкому службового становища у власних цілях» .

Разом з тим, у Ленінському райвідділі міліції Севастополя пояснили, що парасолька — не агітація, а захисний засіб для гірлянд ялинки, щоб на них не потрапила волога.

Слідство за даним фактом повинно завершитися 13 січня.

Нагадаємо, 65-річна пенсіонерка, яка відрізала прізвище В.Януковича від стрічки на вінку, отримала десять діб адміністративного арешту.

Джерело: ZN.ua

Bandera.lviv.ua :: Бібліотека націоналіста