29 червня 1941 року більшовики покинули Львів, а вранці наступного дня в місто ввійшли кілька німецьких частин та український батальйон «Нахтіґаль».
Цього дня трапилася неочі- кувана для всіх подія: націоналісти скликали Національні збори, на яких прийняли текст проголошення незалежності України, а також декрет, яким призначено головою уряду 29-літнього Ярослава Стецька. Увечері ЗО червня і вранці 1 липня текст Акту відновлення Української Держави пролунав по радіо. У документі йшлося про те, що «волею Українського народу Організація українських націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України». Водночас Акт проголошення просив населення «не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена суверенна українська влада».
Німці не могли стерпіти подібної «витівки». Після Закарпаття це вже вдруге ОУН дозволила собі господарювати на території «нового європейського порядку» (до речі, 23 червня 1941 року, за тиждень перед відновленням Української Держави, свою державність проголосили литовці). Після двомісячного слідства ніхто із провідників нової держави не погодився відкликати Акт відновлення державності і багато хто з провідного членства ОУН опинився у концентраційному таборі Заксенгаузен.
А в той день, ЗО червня українська влада приймала відвідувачів із різних делегацій: представники «Центросою- зу» просили дозволу відновити кооперативну торгівлю, делегати з провінції бажали дізнатись про долю колгоспів, освітяни на чолі із професором Іваном Крип’якевичем цікавились програмою навчання для народних та сільських шкіл.
Останньою того дня прийшла делегація українських студенток вищих шкіл. їх цікавило, яке завдання перед українськими студентками ставить молода Українська Держава.
«Коли на захист Акта ЗО червня 1941 року ми не були спроможні поставити танків, гармат і бомбовозів, відповідно сильної армії, бо так склалися умови, – ми вирішили танкам, бомбовозам і гарматам окупантів протиставити вірність ідеї Суверенітету нації, гідність і гордість великої духом нації, незламність нашого характеру, чистоту нашого серця, нашу безстрашність особисто захищати проголошене діло, ні за яких умов цього не заперечити, не відкликати, витримати до кінця».
Ярослав Стецько, Голова Уряду
Святослав Липовецький “Червоно-чорне. 100 бандерівських оповідок”